کاهش شدید سود شرکت رنو در 6 ماهه اول 2019

به گزارش فقط محض خنده، شرکت خودروسازی رنو فرانسه در 6 ماهه اول 2019 با کاهش حجم معاملات، کاهش شدید سود و کاهش پیش بینی فروش در سال آینده روبه رو شد.

کاهش شدید سود شرکت رنو در 6 ماهه اول 2019

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، شرکت خودروسازی رنو فرانسه در شش ماهه اول امسال به علت بحران در صنایع خودروسازی و همچنین مسائل مربوط به شریک ژاپنی خود نیسان، با کاهش حجم معاملات، کاهش شدید سود و کاهش پیش بینی فروش در سال آینده روبه رو شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، شرکت رنو روز جمعه در بیانیه ای از سقوط سود خود در نیمه اول امسال خبر داد. رنو در این بیانیه سود شش ماهه اول امسال خود را به نصف کاهش داد و به 970 میلیون یورو رساند که نصف سود رقیبش پ اس آ (پژو-سیتروئن) است.

با وجود این تیری بولرو مدیر کل رنو درباره آینده این شرکت ابراز امیدواری کرد و در مورد بهبود این وضع به مدد تولیدات جدید این شرکت اطمینان داد.

رنو 43 درصد سهام نیسان را در اختیار دارد که از آوریل تا ژوئن 95 درصد کاهش سود داشته است. این شریک ژاپنی رنو به علت مسائلی که دارد، روز پنج شنبه اعلام نمود 12 هزار و 500 تن از کارکنان خود را کاهش می دهد. این درحالی است که نیسان معمولا سهم بالایی در محاسبه سود رنو داشت.

افزون بر این با توجه به این که نیمی از فروش رنو در خارج از اروپا است و این شرکت در بازارهای بین المللی حضور دارد، بحران در صنایع خودروسازی دامن گیر این شرکت هم شده است.

بر همین اساس در شش ماهه اول امسال حجم معاملات رنو 6/4 درصد کاهش یافته و به 28 میلیارد و 50 میلیون یورو رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "کاهش شدید سود شرکت رنو در 6 ماهه اول 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شدید سود شرکت رنو در 6 ماهه اول 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید