حسن بیگی: 31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است

نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اصل 44 از ابتدا اشتباه تعریف شد گفت: این اصل ثروتی بود که می توانست سر سفره همه ملت برود اما به یک میلیون نفر رسید.

حسن بیگی: 31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است

به گزارش خبرنگار خبرنگاران-منطقه سمنان، ابوالفضل حسن بیگی در سی و یکمین اجلاسیه روسای خانه های صنعت و معدن کشور در سمنان اظهار کرد: ایران کشوری است که سرمایه و ثروت آن بیشتر از بسیاری از کشورهای دنیا است لذا اگر درست مدیریت می شد امروز وضعیت اقتصادی بسیار بهتری داشتیم.

وی با بیان اینکه اگر واقعیت ها را بگوییم مسائل هم حل می گردد اضافه کرد: ایران برخلاف آمار اعلام شده دارای بیشترین میادین و مخازن نفت دنیا است و اگر ایران در آمار در پله های پایین تر اعلام می گردد بیشتر به دلایل سیاسی است.

نماینده دامغان با بیان اینکه ما برای 300 سال آینده گاز داریم ادامه داد: اگر حجم واقعی فراوریات نفت و گاز و میعانات ایران معادل سازی گردد ایران در حال حاضر روزانه 9 میلیون و 800 هزار بشکه فراوری دارد که در حال حاضر روزانه تنها دو میلیون بشکه آن صادر می گردد.

وی با بیان اینکه آنها که می گویند ای کاش نفت را نداشتیم، کفران نعمت می نمایند اضافه کرد: برخلاف نظر برخی من معتقدم ما تا مادامی که این سرمایه ها و ثروت های دیگر را داریم هرگز دچار ناآرامی اجتماعی نمی شویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نروژ هم نفت دارد گفت: این کشور با وجود ذخائر نفت، درآمدش در دیگر بخش ها بیشتر از درآمد نفتی است.

اگر وکیل الدوله ها نباشند دولتها توسط نمایندگان کنترل می گرددند

وی با بیان اینکه متاسفانه در برخی دولت ها از این سرمایه به درستی استفاده نشد گفت: اگر ما وکیل الدوله نباشیم هر دولتی توسط نمایندگان مردم کنترل می گردد.

حسن بیگی ادامه داد: همین نمایندگان بودند که سبب شدند که سرمایه ای که توسط یک رئیس جمهور به دست آمد در دور بعد توسط رئیس جمهور بعدی به هدر برود و به خصولتی ها داده گردد و اینگونه بود که سرمایه ای که می توانست سر سفره همه ایرانی ها برود محدود به یک میلیون نفر شد.

31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است!

وی با بیان اینکه هر سه قوه در این واگذاری های اشتباه مقصرند اضافه کرد: دولت و مجلس اشتباهاتی داشتند و بدتر از این دو قوه قضاییه هم نظارت خوبی نداشت.

این نماینده اصولگرا ادامه داد: اگر شیوه واگذاری ها دولت هشتم ادامه می یافت و دولت بعدی آن را به خصولتی ها واگذار نمی کرد امروز این مسائل را نداشتیم.

وی با انتقاد از برخی از این شرکت های خصولتی گفت: تنها در سال گذشته 31 میلیارد دلار درآمد بخش خصوصی و خصولتی به خارج رفته و به کشور برنگشته و عمدتا در کشورهای خارجی و به ویژه کشورهای همسایه سرمایه گذاری شده است.

نماینده دامغان با بیان اینکه دولت توان مقابله با این ها را ندارد گفت: این افراد از بیرون راهنمایی می شوند و باید با آنها برخورد گردد.

در حق بخش معدن ظلم شده

حسن بیگی بر ضرورت توجه به انتظام در مدیریت ها تاکید نمود و گفت: مدیریت در کشور ما هیاتی است ولی در دیگر کشورها مدیریت نظام مند و نظامی است.

وی از ذخایر معدنی به عنوان ثروتی بزرگ برای کشور نام برد و گفت: متاسفانه در حق بخش معدن ظلم شده و از این ظرفیت کم نظیر استفاده نشده است.

نماینده مردم دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس استان سمنان و خصوصا دامغان از ذخایر معدنی بی نظیری برخوردار است گفت: با این وجود ما در دامغان سه هزار فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار داریم.

وی با بیان اینکه مهمترین معادن مس با خلوص بالای کشور در دامغان وجود دارند ادامه داد: متاسفانه از این پتانسیل عظیم درست استفاده نشده وگرنه این بخش می توانست اشتغال منطقه را دگرگون کند.

وی با انتقاد از بی توجهی به فرهنگ کار در کشور گفت: در کشوری مثل امریکا عشق رئیس جمهور این است که در تعطیلات به گاوداری یا مزرعه اش برود اما در کشور ما به این منابع مهم بی توجهی می گردد.

این نماینده با بیان اینکه خیلی از کشورها این منابع ایران را ندارد گفت: اگر مدیریت درستی صورت گیرد و از منابع ملی و انسانی و اقتصادی استفاده گردد جمهوری اسلامی به توفیقات بزرگ تری می رسد و ان شالله در آینده هم هیچ مسئله ای نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حسن بیگی: 31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن بیگی: 31 میلیارد دلار درآمد خصولتی ها به کشور برنگشته است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید