بلایی که پیتزا بر سر کبد شما می آورد!

حتی اگر در تهیه پیتزا از مواد خوب و باکیفیت نیز استفاده شده باشد، به دلیل اینکه یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده این فست فود، پنیر پیتزا است، این غذا نمی تواند یک وعده غذایی سالم محسوب گردد! اما چطور؟

بلایی که پیتزا بر سر کبد شما می آورد!

به گزارش، یکی از غذاهای فست فودی که طی سالیان اخیر، مردم کشورمان علاقه زیادی به آن پیدا نموده و هواداران پروپا قرصی دارد، پیتزا است که خاستگاه اصلی آن کشور ایتالیا است.

متأسفانه در حال حاضر در اغذیه فروشیهای مختلف سطح شهرها که به وفور اقدام به پخت و فروش پیتزا می نمایند، برای کاهش هزینه تمام شده آن، از نامرغوب ترین و گاهی ناسالم ترین مواد در تهیه پیتزا می نمایند و گاهی شاهد عرضه پیتزاهایی با قیمت های بسیار نازل در سطح شهر هستیم که این امر به شدت می تواند سلامت مصرف نمایندگان آن را تهدید کند!

اما حتی اگر در تهیه پیتزا از مواد خوب و باکیفیت نیز استفاده شده باشد، به دلیل اینکه یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده پیتزا، پنیر پیتزا است، این غذا نمی تواند یک وعده غذایی سالم محسوب گردد! اما چرا؟

به دلیل اینکه پنیر پیتزا در مجاورت حرارت، فراوری نوعی ماده سمی می نماید که مصرف آن برای سلامت انسان و سیستم گوارش ما بسیار مضر است و تکرار مصرف آن در بلند مدت می تواند باعث ابتلا به بیماریها و عوارض مختلف گردد.

پنیر و خمیر پیتزا باعث ایجاد سده های کبدی، یبوست، افزایش سودا و کبد سوداوی می گردد.

منبع:تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بلایی که پیتزا بر سر کبد شما می آورد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که پیتزا بر سر کبد شما می آورد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید