اعتیاد شدید جوانان انگلیسی به گوشی های هوشمند

نتایج یک مطالعه آماری نشان می دهد که حدود یک پنجم از جوانان 16 تا 24 ساله انگلیسی به گوشی های هوشمند خود اعتیاد داشته و روزانه بیش از هفت ساعت از وقت شان را در اینترنت می گذرانند.

اعتیاد شدید جوانان انگلیسی به گوشی های هوشمند

به گزارش خبرنگاران، تجزیه و تحلیل های آماری نشان می دهد جوانان در این گروه سنی دو برابر بیشتر از سایر افراد جامعه آنلاین می شوند و به طور میانگین معادل بیش از دو شبانه روز کامل از هفته را در اینترنت سپری می نمایند. همچنین این جوانان هر 12 دقیقه گوشی های خود را چک می نمایند.

این داده ها همچنین حاکی از یک شکاف نسلی دیجتالی است چرا که در مقایسه با 18 درصد از جوانان 16 تا 24 ساله که معادل یک میلیون و 100 هزار جوان انگلیسی می گردد که بیش از 50 ساعت در هفته آنلاین هستند، تنها یک درصد از کاربران بالای 65 سال و شش درصد از 55 تا 64 ساله ها این زمان را در اینترنت سپری می نمایند.

کارشناسان ضمن ابراز نگرانی نسبت به تاثیرات منفی گوشی های همراه، تبلت ها و رایانه های شخصی بر روابط، بازده و سلامت روان افراد اعلام نموده اند که 15 درصد از جوانان نسبت به سودمندی و کارایی بیشتر خود به هنگام عدم دسترسی به اینترنت و 19 درصد نیز به تمرکز بیشتر خود اذعان نموده اند. بیش از نیمی از آنها نیز اعتراف نموده اند که این وسایل گفت وگوهای رو در روی آنها با خانواده و دوستان را مختل می نماید.

در حال حاضر 95 درصد از جوانان در گروه سنی ذکر گردیده از گوشی های هوشمند خود برای آنلاین شدن استفاده می نمایند در حالی که این آمار برای 65 تا 74 ساله ها 22 درصد و برای بزرگسالان 70 درصد است.

همچنین زنان جوان نسبت به مردان جوان انگلیسی بیشتر به گوشی های خود اعتیاد داشته و روزانه یک ساعت بیش از مردان آنلاین می شوند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، در مجموع نسل جوان بیش از بزرگسالان به هنگام فعالیت های خانوادگی یا در جمع دوستان از گوشی های هوشمند خود استفاده می نمایند به طوری که در مقایسه با آمار 41 درصدی بزرگسالان، تنها 21 درصد از جوانان معتقدند که استفاده از گوشی به هنگام تماشای تلویزیون با دیگران کار پسندیده ای نیست و نیمی از جوانان استفاده از گوشی های خود به هنگام صرف وعده غذایی را قابل قبول می دانند که در مقایسه با آمار 17 درصدی بزرگسالان بسیار بیشتر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتیاد شدید جوانان انگلیسی به گوشی های هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتیاد شدید جوانان انگلیسی به گوشی های هوشمند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید