استفاده از ظرفیت خیران در شهرداری گرگان

به گزارش خبرنگاران، صدمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان، شامگاه شنبه با حضور اعضای شورا، شهردار، معاونان و مدیران شهرداری برگزار گردید.

استفاده از ظرفیت خیران در شهرداری گرگان

در این جلسه لایحه قدر السهم شهرداری از عرصه متعلق به ستاد اجرای فرمان امام (ره) واقع در بلوار ناهارخوران (انبار جهاد) که در جلسه کمیسیون اداری و مالی تصویب شده بود، مطرح شد.

در مورد این قطعه زمین (با مساحت بیش از هشت هزار متر مربع) در جلسات متعدد بین شهرداری و ستاد اجرای فرمان امام (ره) مقرر شده بود که زمین بعد از تعریض به سه قطعه تفکیک شود و سهم شهرداری برابر نقشه تفکیکی حدود هزار و 851 مترمربع باشد.

این مکان که شش دانگ در اختیار ستاد است، مقرر شده که تغییر کاربری دهد و سهم شهرداری طبق تبصره سه ماده 101 قانون شهرداری ها تعیین شده که 18.272 درصد معادل 1271.82 مترمربع است.

فائزه عبداللهی در خصوص این لایحه گفت: شهرداری با ستاد توافق نموده و بعد این لایحه را به صحن آورده است.

این عضو شورای شهر گرگان ادامه داد: بهتر بود ابتدا رای زنی با شورا صورت می گرفت و از ظرفیت نمایندگان مجلس در این کار استفاده می شد.

منافع توافق با ستاد فرمان امام (ره) به سود مردم است

محمد مرتضوی هم در ادامه جلسه گفت: باید متناسب با ظرفیتی که برای زمین تعریف شده رفتار کرد و در مجموع این توافق قابل دفاع است.

این عضو شورای شهر گرگان اضافه کرد: آن ها هم از این زمین برای حوزه شهر گرگان و یا مردم استان استفاده می نمایند و منافع آن به مردم برمی شود.

شهردار گرگان هم در دفاع از این لایحه گفت: برای این توافق هفت ماه زمان صرف کردیم و کار یک روز نیست. در ابتدا ستاد تعریض را خارج از توافق می دانست اما ما آن ها را متقاعد کردیم که تعریض را از ما نگیرند.

عبدالرضا دادبود اضافه کرد: درآمد حاصل از این کار هم توسط آن ها صرف محرومیت زدایی می شود و این توافق به نفع مردم است.

بعد از آنالیز لایحه علی اصغر یوسفی رئیس شورای اسلامی شهر گرگان آن را رأی گیری کرد که تصویب شد.

شیوه نامه استفاده از خیران در شهرداری

در ادامه جلسه لایحه شیوه نامه استفاده از خیران در شهرداری قرائت شد که برای آنالیز بیشتر به کمیسیون فرهنگی شورا رفت.

عبدالرضا دادبود در خصوص این لایحه گفت: یکی از ظرفیت هایی که می توان از آن بهره جست استفاده از مشارکت های مردمی و خیران است. می توان این کار را با نصب یک نیمکت انجام داد.

شهردار گرگان ادامه داد: موارد قانونی در این شیوه نامه لحاظ شده و تابع چارچوب خاص است.

وی همچنین از توافق با برخی از خیران برای ساخت سرویس بهداشتی، سقاخانه و اهدای زمین برای گرم خانه اطلاع داد.

نامگذاری یک مکان به نام مرحوم حبیب الله قلیشلی

همچنین نامگذاری یک مکان به نام مرحوم حبیب الله قلیشلی توسط همسر وی و تبدیل خانه مرحوم به خانه فرهنگی حبیب مطرح شد که شهردار قول مساعد برای انجام این کار داد.

در ادامه جلسه فائزه عبداللهی در خصوص ساختمان آتش نشانی ویلاشهر و آبشار صخره ای در بلوار ناهارخوران سخنانی مطرح و از شهردار خواست آن ها را پیگیری کند.

همچنین حسین ربیعی، دیگر عضو شورای شهر هم در خصوص سرعت گیرهای محور ناهارخوران که به تازگی احداث شده، از شهردار توضیحاتی خواست.

شهردار گرگان گفت: گاهی سرعت در انجام برخی از پروژه هایی سبب بالا رفتن هزینه آن پروژه می شود.

عبدالرضا دادبود اضافه کرد: برای اجرای این سرعت گیرها ابتدا باید می گذاشتیم تا آن ها به حداکثر استحکام برسند و یک ماه زمان ببرد تا طرف دیگر را آغاز کنیم.

وی در خصوص آبشار صخره ای گفت: در برهه ای از زمان کشور با مشکل حمل و نقل روبرو بود و همچنین به دلیل تحریم ها مجبور شدیم تغییراتی در نقشه به وجود آوریم.

دادبود گفت: در بافت تاریخی کار می کنیم و بخشی از آن به عهده ما و بخشی هم به عهده دستگاه های دیگر است و گاه مجبور می شویم وظایف دیگر دستگاه ها را هم انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استفاده از ظرفیت خیران در شهرداری گرگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت خیران در شهرداری گرگان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید